Když vyplouval Kryštof Kolumbus na své objevitelské cesty neměl spolehlivý způsob, jak určovat svoji polohu. Bezesporu byl jedním z nejlepších navigátorů své epochy, jakkoliv se pochybuje o jeho manažerských schopnostech (zlé jazyky tvrdí, že byl sice dobrý navigátor, ale nebyl dobrý organizátor). Jako navigátor však neměl v tehdejším světě konkurenci.
238 let po jeho vyplutí do Nového světa byl objeven sextant. Největší INOVACE v námořní praxi a důkaz geniality tehdejší vědy, zejména astronomie, matematiky, teoretické fyziky a kartografie.
Sextant byl objeven hned nadvakrát. Princip sextantu objevil Izák Newton, který však vynález nepublikoval, a následně byl sextant opětovně objeven nezávisle anglickým matematikem Johnem Hadleyem a americkým vynálezcem Thomasem Godfreyem.
Sextant a jeho konstrukce se v principech od roku 1730 prakticky nezměnila…
V pondělí 20. května jsme se zapojili do mezinárodního Týdne inovací – čtvrtého ročníku nejvýznamnější tuzemské události roku v oblasti inovací – a to hned dvakrát. V rámci této akce nás tým Digital Resources reprezentoval jak na inovačním veletrhu, tak na mezinárodní konferenci. Obě akce proběhly v pražském Fóru Karlín.
Mezinárodní konference
Jan Sedláček si pro účastníky fóra přinesl na ukázku jeden z nejrozšířenějších sextantů na záchranných člunech v době II. světové války „Davis Mark 3“, který používá i námořní tým Digital Resources na svých plavbách. „Sextant obdivujeme jako jeden z nejúžasnějších objevů námořní navigace vůbec. V Digital Resources s ním umíme stanovit pozici s přesností 2-24 nm. Pravda je, že pro vlastní zážitek z plachtění dnes používáme dokonalé plottery, které zobrazují celou škálu metadat, nejen aktuální polohu s přesností na 4-18 metrů, ale například i směr a sílu větru, rychlost proti vodě, rychlost proti dnu, hloubku, zbývající čas do cíle, kurz, a to vše v kombinaci s dokonalými námořními mapami. Díky tomu netrávíme denně 4-6 hodin náměry a sadou velmi složitých výpočtů, ale užíváme si moře, vítr a třeba delfíny.“
Antti Arvio z M-Files Corporation představil unikátní vlastnosti Enterprise Content Management systému M-Files. Zaměřil se na zcela jedinečnou vrstvu Intelligent Metadata Layer a představení M-Files jako platformy, včetně filosofie repository (úložiště) neutrálního prostředí. Nakonec představil společnost Digital Resources jako významného partnera M-Files a firmu, která na mezinárodní konferenci v Dublinu získala nominaci na ocenění GLOBAL PARTNER OF THE YEAR 2019 v konkurenci více než 400 firem.
Jan Sedláček, pak ukázal, že přesně takový rozdíl, jako je mezi sextantem a námořním plotterem je mezi původními DMS systémy a systémem M-Files. „Můžete mít informace okamžitě, přesněji a dokonale využijete veškerá metadata i samotný obsah – přijďte se podívat na náš stánek a my Vám ukážeme, jak M-Files mohou změnit váš profesionální život.“ Informace též na www.e-dms.cz.
Ryze česká společnost Digital Resources oceňuje spolupráci s Velvyslanectvím Finska a zejména s jeho excelencí panem Jukkou Pesolou, za jehož podpory probíhají všechny tři významné akce prvního pololetí, tedy Koktejl v rezidenci ambasadora, Týden inovací 2019 a nakonec seminář v Košicích, kterým končí slovenská roadshow 23. 5. 2019.
Inovační veletrh
Hned vedle mezinárodní konference probíhal již zmiňovaný Veletrh inovací, kde společnost Digital Resources se svým portfoliem včetně M-Files nemohla chybět.
Hosté veletrhu měli jedinečnou šanci dozvědět se o Vizionáři dle Gartnera a Lídru dle společností Forrester a Nucleus – systému M-Files. Kromě informací, propagačních materiálů a dárkových předmětů si návštěvnicí našeho stánku mohli odnést zkušenost z živé ukázky M-Files, a to zejména právě myšlenky Intelligent Metadata Layer, která umožňuje pracovat s firemním obsahem, ať už leží v jakémkoliv uložišti – migrace dat do M-Files tedy není nutná.
Děkujeme všem hostům, celému týmu a těšíme se na další setkání!